Målarnas avdelningar

Här kan du läsa tid och plats för valkretsmöte för nomineringar inför val av ombud till a-kassans föreningsstämma.

 

Avdelning 1 Målarettan

Representantskap
Datum: Lördagen den 13 april
Tid: 10.00
Plats: Folkets Hus, Vimpeln, Skytteholmsvägen 2 i Solna
Nomineringar skickas till:
Svenska Målareförbundet, Målarettan
Box 1080, 172 22 Sundbyberg
eller mejla till avd1@malareforbundet.se Attention: Linda-Li Käld

 Avdelning 2 Södra

Datum: Fredagen den 26 april
Tid: 09.30
Plats: Quality Hotel Grand, Västra Storgatan 15 i Kristianstad
Nomineringar skickas till:
Svenska Målareförbundet Avdelning 2 Södra
Scheelegatan 27
212 28 Malmö
eller som e-post till avd2@malareforbundet.se

Avdelning 3 Väst

Datum: Måndagen den 29 april
Tid: 17.00
Plats: Hotell Fars Hatt, Gamla Torget 2 442 31 i Kungälv
Nomineringar skickas till:
Svenska Målareförbundet Avdelning 3 Väst
Olof Palmes Plats 1
413 04 Göteborg
eller som e-post till avd3@malareforbundet.se

Avdelning 4 Hallands län, Skaraborg, Sjuhärad och Jönköpings län

Årsmöte
Datum: Torsdagen den 11 april
Tid: 17.30
Plats: Viskadalens Folkhögskola, Sälgared, Seglora
Tid: 17.30
Nomineringar skickas till:
Svenska Målareförbundet
Avdelning 4
Norrby Tvärgata 3
504 37 Borås

Avdelning 5 Norr och Västerbotten

Datum: Tisdagen den 9 april
Tid: 12.00
Plats: Törelvägen 4C i Umeå och Nygatan 4 i Luleå
Nomineringar skickas till:
Svenska Målareförbundet Avd 5
Östralånggatan 13 b
852 36 Sundsvall
eller som e-post till avd5@malareforbundet.se

Avdelning 6 Svealand

Datum: Lördagen den 30 mars
Tid: 09.30
Plats: Restaurang Svalan, Brunnsparken i Örebro
Nomineringar skickas till:
Svenska Målareförbundet Avdelning 6 Svealand
Riagatan 51
702 26 Örebro
eller som e-post till avd6@malareforbundet.se
Anmälan på mobilnummer 070-382 15 41
För frågor: Stefan Hven 072-543 04 97

Avdelning 8 Östra

Representantskap
Datum: Lördagen den 6 april
Tid: 10.00
Plats: Scandic Nord, Järngatan 17 i Norrköping
Nomineringar skickas till:
Svenska Målareförbundet Avd 8
Östra Hospitalsgatan 11, 2tr
602 27 Norrköping
eller mejla till avd8@malareforbundet.se Attention: Jimmy Gårdfalk

Avdelning 9 Gävle-Dala

Datum: Onsdagen den 10 april
Tid: 17.00
Plats: Bollnäs Folkhögskola, Skolallén 10 i Bollnäs
Nomineringar skickas till:
Sv. Målareförbundet avdelning 9 Gävle-Dala
Röda vägen 25
784 30 Borlänge
eller som e-post till avd9@malareforbundet.se

Avdelning 10 Mellannorrland

Datum: Måndagen den 8 april
Tid: 09.30-10.00
Plats: Östra Långgatan 13 B i Sundsvall
Nomineringar skickas till:
Svenska Målareförbundet Avd 10
Östralånggatan 13 b
852 36 Sundsvall
eller som e-post till avd10@malareforbundet.se

Granskad: